Prezydent Jacek Majchrowski zadeklarował ustosunkowanie się do postulatów, które w trakcie spotkań informacyjnych zgłaszali mieszkańcy. Poniżej przedstawiamy zmiany, które uwzględniliśmy po przeprowadzonych analizach.
Postulat 1 – rezygnacja z dodatkowych pasów ruchu na ul. Młyńskiej, Pilotów (od strony Sadzawki)
Zaakceptowano możliwość skrócenia dodatkowego pasa ruchu w rejonie ul. Sadzawki, wskazując jednocześnie, że długość podziału pasów ruchu na pasy do ruchu w lewo/na wprost oraz prawo/na wprost zostanie dostosowana do prognozowanego natężenia ruchu.
Postulat 2 – ul. Meissnera 4-6 – przesunięcie ścieżki rowerowej na stronę od jezdni
Zaakceptowano przedstawione rozwiązanie w zakresie przebiegu chodnika bezpośrednio przy krawędzi ul. Meissnera 4-6.
Postulat 3 – ul. Meissnera 4-6 – odtworzenie szpaleru drzew od strony parkingu
W związku z wprowadzeniem zmiany z pkt. 2 zostało wygospodarowane miejsce do wprowadzenia dodatkowych nasadzeń zieleni.
Postulat 4 – ul. Lublańska – przeprojektowanie odcinka ścieżki rowerowej i chodnika w taki sposób, aby zachować jak największą liczbę drzew, uwzględniając np. „pływające” ścieżki rowerowe zaproponowane przez wykonawcę podczas konsultacji społecznych w terenie
Postulat wyniesienia ścieżki rowerowej i chodnika względem jezdni zachodniej ul. Lublańskiej wymaga szczegółowej analizy powiązania wysokościowego terenów przyległych, celem uniknięcia skarpowania terenu i podcięcia bryły korzeniowej drzew. Rozwiązanie zostało polecone do wprowadzenia i będzie ostatecznie uzgodnione po przedstawieniu rozwiązań projektowych na etapie uzgodnienia projektu wykonawczego.
Postulat 5 – utrzymanie prawoskrętu z ul. Krzesławickiej w ul. Dobrego Pasterza
Postulat został zaakceptowany. Wymaga on opracowania stosownej dokumentacji i przeprowadzenia właściwych procedur.
Postulat 6 – utworzenie prawoskrętu z ul. Dobrego Pasterza w Bora-Komorowskiego (zakończenie ulicy Dobrego Pasterza)
Postulowany zakres prac znajduje się poza przedmiotem inwestycji. Wykonawca potwierdził, że na czas budowy wykona prawo skręt z ul. Dobrego Pasterza w ul. Bora-Komorowskiego jako rozwiązanie tymczasowe w technologii nawierzchni z prefabrykowanych płyt drogowych. Wykonanie prawoskrętu w konstrukcji docelowej wymaga przełożenia kolidującej infrastruktury podziemnej.
Postulat 7 – remont ul. Aliny i Jana Brzechwy oraz nieotwieranie łącznika pomiędzy ul. Jana Brzechwy a ul. Krzesławicką
Zakres remontu ul. Aliny i ul. Brzechwy jest poza przedmiotem inwestycji, natomiast nie będzie otwierany łącznik pomiędzy ul. Jana Brzechwy a ul. Krzesławicką.
Postulat 8 – zachowanie jak największej liczby drzew przy ul. Młyńskiej, w sąsiedztwie bloków numer 7, 11, 14 pomiędzy ul. Młyńską Boczną a ul. Pilotów
W celu ochrony większej liczby drzew zmieniono przebieg ścieżki rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Wietnamu.
Postulat 9 – przeprojektowanie ścieżki rowerowej w celu zachowania drzew na wysokości Fiołkowej, Janickiego, Ugorek
Zostanie zmieniony przebieg ścieżki rowerowej i chodnika przy skarpie w rejonie ul. Pszona, co wymaga przeprojektowania m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej oraz nowego uzgodnienia ZUDP w tym zakresie, a także opracowania nowego projektu ścian oporowych.
Postulat 10 – ponowna analiza stanu młodych drzew z możliwością przesadzenia jak największej liczby
Prace prowadzone są na bieżąco przez specjalistów Zarządu Zieleni Miejskiej.
Postulat 11 – budowa ekranów akustycznych przy ul. Lublańskiej
Postanowiono, że ekrany na odcinku ul. Lublańskiej od ronda Barei zostaną wykonane zgodnie z zapisami decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wydanej w 2017 r. dla tej inwestycji.
Źródło: https://www.krakow.pl/aktualnosci/273524,26,komunikat,tramwaj_do_mistrzejowic__znamy_wyniki_analiz_postulatow_mieszkancow.html
Dzień dobry. Proszę o odpowiedź na pytanie o wizję lokalną mojego mieszkania, w celu zabezpieczenia na wypadek pękania ścian i podłóg z powodu inwestycji.
Nie widzę na Państwa stronie odpowiedniej zakładki.
Druga sprawa dotyczy zwierząt i ptaków. Mające siedzibę wsrod drzew zwierzęta polne – jeże, zające czy wiewiórki i ptaki – Sikory, zięby, dzięcioł, nie licząc turkawek i srok, utracą swoje gniazda. Gdzie można zobaczyć zezwolenie na scinkę drzew w okresie lęgowym i około lęgowym? Gdzie opinia dotycząca jeży i ich bezpieczeństwa?..
Uprzejmie proszę o wyczerpujące odpowiedzi na te pytania.
Urszula Kania. Meissnera 6/138 tel. 607367543
Informacje o inwentaryzacji znajdzie Pani tu: https://www.tramwajdomistrzejowic.pl/inwentaryzacja-stanu-budynkow-w-bezposrednim-sasiedztwie-inwestycji/
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zezwolił na odstępstwo od zakazu niszczenia siedlisk, pod warunkiem upewnienia się, że nie są zasiedlone przez zwierzęta. Kontrolę wykonuje nadzór przyrodniczy, w którego składzie znajduje się ornitolog. Każde drzewo może zostać usunięte tylko w przypadku nieobecności na nim zwierząt. Jeżeli stwierdzimy na terenie objętym pracami gniazda zwierząt objętych ochroną, takich jak jeż czy wiewiórka, wystąpimy do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z odpowiednim wnioskiem na odstępstwa od zakazów wobec stwierdzonych gatunków. Decyzja derogacyjna może być wydana tylko na konkretne osobniki stwierdzone w danym miejscu, nie na potencjalnie tam występujące.